Reklama

Pięciu pijanych kierowców zatrzymanych w weekend. Rekordzista jechał A2 mając ponad 2 promile

Niebezpieczny weekend na drogach regionu. Policja zatrzymała pięciu pijanych kierowców

Miniony weekend w Koninie i powiecie konińskim upłynął pod znakiem licznych wydarzeń plenerowych, imprez kulturalnych oraz wzmożonego ruchu na drogach. Słoneczna pogoda zachęcała mieszkańców do aktywnego wypoczynku, wyjazdów oraz udziału w festynach i koncertach organizowanych w całym regionie. Nad bezpieczeństwem uczestników tych wydarzeń czuwali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Niestety, nie obyło się bez poważnych naruszeń prawa.

Jak informują policjanci, podczas weekendowych działań na drogach miasta i powiatu konińskiego zatrzymano aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Każdy z nich podjął skrajnie nieodpowiedzialną decyzję o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu, stwarzając realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama

Najbardziej bulwersujący przypadek miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę na autostradzie A2. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Ford. Badanie alkomatem wykazało, że 56-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

To jednak nie koniec szokujących ustaleń. Policjanci sprawdzili dane kierowcy i odkryli, że mężczyzna nie powinien w ogóle siadać za kierownicą. Miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a dodatkowo obowiązywały go aż trzy aktywne dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez sąd.

Reklama

56-latek został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jego samochód został odholowany na parking strzeżony. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwa grożą mu surowe konsekwencje prawne, w tym kara pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że jazda pod wpływem alkoholu pozostaje jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków drogowych. Nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na czas reakcji, ocenę sytuacji oraz zdolność podejmowania właściwych decyzji za kierownicą.

Reklama

Funkcjonariusze zapowiadają kontynuację wzmożonych kontroli drogowych w okresie wakacyjnym. Ich celem jest eliminowanie z ruchu osób stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach Konina, powiatu konińskiego i całej Wielkopolski.

Weekendowe statystyki pokazują, że mimo licznych kampanii społecznych i surowych kar, wciąż nie brakuje kierowców, którzy lekceważą przepisy i narażają życie innych. Policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/06/2026 12:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości